505 636 934

Pon.-piąt. 8:00 - 18:00, Sobota 10:00 - 14:00

Bezpieczeństwo danych podczas serwisu komputera lub laptopa

W swoim laptopie przechowujesz „cały swój świat”? Masz tam niezbędne, osobiste dokumenty, prywatne zdjęcia i wszystkie inne informacje osobiste, których nie chcesz ani stracić, ani nikomu udostępniać? Przed oddaniem komputera do naprawy, sprawdź jak przygotować laptopa do serwisu, by naprawa przebiegła pomyślnie dla urządzenia i komfortowo dla Ciebie!

Serwis komputerowy a dane

Jeżeli jedną z Twoich obaw jest to, że dane osobowe zapisane na komputerze z serwisu „poszybują” dalej w świat – nie musisz tym się martwić. Gwarancję poszanowania Twoich danych oferuje Ci Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Zgodnie z jej zapisami, osoba nieuprawniona, która bez Twojej zgody przetwarza dane osobowe, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat dwóch. Wiele zależy również od etyki zawodowej informatyka – to właśnie dlatego warto korzystać ze sprawdzonych i doświadczonych serwisów.

Kolejną z kwestii, która stoi za Twoim spokojem, może być samodzielne przygotowanie urządzenia jeszcze przed oddaniem go w ręce specjalisty. Jeśli laptop się włącza, a charakter awarii na to pozwala, masz kilka możliwości. Jak wyczyścić komputer przed oddaniem?

Jak przygotować laptopa do serwisu?

Wiele osób, które stają przed decyzją oddania urządzenia do naprawy, zastanawia się, jak zabezpieczyć dane przed oddaniem laptopa do serwisu. Jeżeli to możliwe i laptop się włącza, zbierz wszystkie loginy i hasła z kont internetowych. Dotyczy to zarówno kont na serwisach społecznościowych, ale też do banku, poczty e-mail i innych aplikacji (np. do pracy zdalnej). Następnie zgraj np. na pendrive lub przenośny dysk zewnętrzny wszystkie ważne dokumenty, zdjęcia i inne istotne dla Ciebie dane.

Po tym, jak przegrasz wszystko na inne przenośne urządzenie, wykasuj historię przeglądarki, wyczyść zapamiętane hasła, a dane które zostały przeniesione na dysk zewnętrzny – usuń trwale z pamięci komputera (nie z poziomu kosza). Niektórzy bardzo przezorni Klienci wyjmują z laptopa dysk twardy, jednak pamiętaj – jeśli wiesz, że oddajesz swój komputer w dobre ręce, naprawdę nie musisz się martwić o zbędną inwigilację.

Dodatkowe bezpieczeństwo danych przy naprawie komputera oferuje również dysk w chmurze – jeśli nie masz dysku zewnętrznego ani pojemnego pendrive, możesz skorzystać np. z bezpłatnej chmury Google. W ten sposób, jeśli wyczyścisz zapisane hasła, możesz mieć pewność, że serwis nie będzie miał do niej dostępu.

Gwarantujemy bezpieczeństwo danych przy naprawie komputera

Korzystając z usług naszego serwisu nie musisz obawiać się zbędnego prześwietlania Twoich danych prywatnych. Nikt nie będzie przy kawie oglądał Twoich zdjęć z wakacji – możesz mieć tego pewność! Dane użytkownika możemy zweryfikować tylko i wyłącznie na specjalne życzenie Klienta. Jeśli podczas naprawy okaże się, że planowana operacja może być ryzykowna dla danych zapisanych na dysku laptopa – nasz serwis za każdym razem wykonuje kopię zapasową.

Kopia zapasowa jest dodatkowym elementem zabezpieczającym Twoje dane, które dzięki niej, w razie czego szybko odzyskasz. Warto również wspomnieć o tym, że każdy wymieniony, uszkodzony nośnik pamięci jest trwale utylizowany zgodnie z dobrymi praktykami obowiązującymi w branży.

A jeśli do Twoich obaw nie leżą same dane, ale bezpieczeństwo urządzenia? Jeśli masz kosztowny sprzęt, z pewnością przejdzie Ci przez głowę obawa o jego losy w czasie naprawy. W naszym serwisie nic mu nie grozi! Zawsze wydajemy
podpisane potwierdzenie przyjęcia urządzenia do serwisu
ze szczegółowymi informacjami na jego temat. Nie ma również ryzyka pomyłki – w naszym serwisie komputerowym każdy komputer ma swoje osobne miejsce na półce.

Pogotowie komputerowe – Wrocław to bezpieczny i doświadczony serwis, który pomoże Ci kompleksowo zadbać o perfekcyjny stan techniczny Twojego urządzenia. Jeśli Twój komputer pracuje zbyt wolno, ma problemy z oprogramowaniem, nie włącza się lub uległ uszkodzeniu mechanicznemu, we wszystkim pomoże Ci nasz serwis laptopów. Wrocław jest siedzibą naszej działalności, ale usługi kierujemy również do mieszkańców okolicznych miejscowości. Skontaktuj się z nami. Nie tylko rozwiążemy Twój problem, ale też podpowiemy jak dbać o baterię w laptopie i o samo urządzenie!

Kategorie

Bez kategorii