505 636 934

Pon.-piąt. 8:00 - 18:00, Sobota 10:00 - 14:00

Jak dbać o baterię w laptopie?

Wymieniasz swój sprzęt na nowy i zastanawiasz się jak dbać o baterię laptopie, by móc korzystać z niej jak najdłużej? Żywotność baterii zależy od kilku czynników, na które możemy mieć bezpośredni wpływ. Wystarczy wiedzieć o tym, jak dbać o baterie w laptopie i unikać pewnych nawyków, przez które czas pracy na wbudowanej baterii będzie coraz krótszy. Sprawdź, jakie wskazówki na ten temat przygotowaliśmy lub skorzystaj ze wsparcia, jakie oferuje pogotowie komputerowe we Wrocławiu.

Jak dbać o baterie w laptopie – rozładowywanie

Wielu z nas wydaje się, że rozładowywanie baterii komputera to coś, na co zupełnie nie mamy wpływu. A jednak! Często dzieje się tak, że aż do momentu wyczerpania baterii laptopa pracujemy bez podłączenia go do zasilania. Jeżeli postępujesz tak regularnie, bateria w Twoim laptopie zużyje się szybciej. Jak przedłużyć żywotność baterii w laptopie dbając o jej prawidłowe rozładowywanie? Oczywiście nie chodzi o to, że Twój laptop powinien być podpięty do gniazda zasilającego przez cały czas. W niektórych sytuacjach byłoby to nawet niemożliwe. Jednak w celu zadbania o baterię w laptopie lepiej nie zwlekać do momentu aż system powiadomi Cię o tym, że poziom naładowania wynosi 10% lub komputer  wyłączy się całkowicie. Jak więc zadbać o wbudowaną baterię? Najważniejsze, żeby nie dopuszczać do całkowitego jej rozładowania.

Bateria w laptopie – jak ładować?

Równie ważnym czynnikiem jak rozładowywanie baterii, jest jej ładowanie. Wiesz już, że nie powinno dopuścić się do sytuacji, w której poziom baterii osiągnie 0%. Czy najlepiej więc zawsze dbać o to, by utrzymywał się on w okolicach 100%? Okazuje się, że niekoniecznie. Jak w takim razie dbać o baterie laptopie i do jakiego poziomu je ładować? Założenia ekspertów wskazują na to, że najkorzystniejszym rozwiązaniem jest utrzymywanie poziomu naładowania baterii w granicach 50-90%. Dzięki temu nie dochodzi do pełnych cykli ładowania, od których zależy żywotność baterii.

Jak przechowywać baterię laptopa, by o nią zadbać?

Niektóre osoby, które stale korzystają ze źródła zasilania za pomocą kabla ładowania, decydują się na wyjęcie akumulatora. Oczywiście w dużej mierze zależy to od modelu posiadanego sprzętu. Jeśli jest to możliwe, nie musisz myśleć o ciągłym podłączaniu i odłączaniu kabla. Pamiętaj jednak, że wyjęty akumulator musi być przechowywany we właściwy sposób. Jak dbać o baterię laptopa po jej wyjęciu? Przede wszystkim powinniśmy umieścić ją w miejscu o temperaturze pokojowej, gdzie jest sucho i chłodno. Z racji, że bateria traci swoją energię także wtedy, gdy jest odłączona, zadbaj też o to, by przed wyjęciem nie została rozładowana.

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Wiesz jak dbać o żywotność baterii w laptopie, ale czas jej działania Cię nie zadowala? Być może przyczyną problemu jest zupełnie coś innego lub akumulator, którego używasz, nie jest prawidłowo dopasowany do Twojego sprzętu. Serwis laptopów we Wrocławiu oferuje pomoc w zakresie diagnostyki i naprawy sprzętu różnych marek. Nasi specjaliści z chęcią doradzą, jak dbać o baterię w laptopie Lenovo, HP i wielu innych producentów.

Kategorie

Bez kategorii